20.05.2023r. odbyły się zawody Grupy Wschodniej na Kanałku Żerańskim w Kobiałce.Co roku jedno z kół należących do Grupy Wschodniej organizuje zawody dla wytypowanych zawodników ,po 6 z każdego koła.Zawody odbywają się w następujących kategoriach:spławik i feeder oraz pary i drużyny.W tym sezonie to naszemu kołu przypadł zaszczyt organizacji tych zawodów,i to były właśnie pierwsze z tych zawodów.Nasze koło nr. 58 reprezentowało 6 zawodników dobranych parami tj.Ryszard Kostrzewski (spławik) i Artur Nojszewski (feeder) następnie Maciej Mucha(feeder i Piotr Hornyatko(spławik) oraz Maciej Lipiński(spławik) I Michał Stein(feeder).Jeśli chodzi o same zawody to można było się nieźle wynudzić.Można powiedzieć,że ryba nie brała,ale zawodnicy dzielnie walczyli,a to przrzucali się z tyczki na bata,a to z bata na odległościówkę,łapali bliżej lub dalej ,zmieniali przynęty ,stosowali różne sztuczki,jednak bez większych osiągnięć.No po prostu przykro było patrzeć jak się męczą.Jeśli chodzi o organizację zawodów to wydaje się,że sprostaliśmy zadaniu.Była ciepła kawka,herbatka,napoje i przekąski gdyby ktoś zgłodniał.Tu trzeba podziękować kolegom z Koła Nr.39 Białołęka za wypożyczenie namiotu oraz stołów i ławek.Na koniec zawodów dotarł catering. Rosołek i polędwiczki z ziemniakami i surówką były wyśmienicie pyszne.To zasługa koł.Zbigniewa Lewandowskiego,który napracował się nad całą organzacją zawodów jak też zresztą nasz Prezes Kol.Michał Drela,który dzielnie zastąpił Grzegorza Gomułkę i dzięki excelowi błyskawicznie uporał się z wynikami zawodów.Ja przywiozłem nasz sprzęt a pozostali koledzy pomogli go rozłożyć a następnie na koniec złożyć stoły i ławki.Miło było patrzeć jak wszyscy się starali by organizacja zawodów wypadła pozytywnie.A teraz przejdźmy do wyników.
Ze względu na obszerne tabele rankingu podaję jedynie miejsca od 1 do 3.
KATEGORIA SPŁAWIK:
1 miejsce Ryszard Kostrzewski 2160g koło 58
2 miejsce Kulczyk Jarosław 1530g koło 14
3 miejsce Bończak Roman 1385g koło 39
KATEGORIA FEEDER
1 miejsce Telidecki Patryk 3595g koło 13
2 miejsce Skibowski Dariusz 1940g koło 14
3 miejsce Szewczyk Mariusz 1195g koło 39
KATEGORIA PARY
1 miejsce Budzanowska Emilka(spławik) I Telidecki Patryk(feeder) 4855g koło 13
2 miejsce Kulczyk Jarosław(spławik) I Skibowski Dariusz(feeder) 3470g koło 14
3 miejsce Kostrzewski Ryszard(spławik) I Nojszewski Artur(feeder) 2655g koło 58
KATEGORIA DRUŻYNY
1 miejsce koło 13
2 miejsce koło 14
3 miejsce koło 39
Oczywiście bez urazy innych kolegów,ale pragnę wyróżnić po raz nie wiem który kol.Ryszarda Kostrzewskiego, to skarb mieć takiego kolegę w drużynie.To on zajął 1 miejsce w spławiku.
Z pewnością zawody te zyskały większą rangę dzięki obecności gości z ZG PZW MAZOWSZE,a mianowicie Romana Pierzchanowskiego v-ce Prezesa do spraw promocji i Piotra Kołodziejka v-ce Prezesa do spraw organizacyjnych.To miłe gdy osoby z ZG OMPZW interesują się tym co dzieje się na niższym szczeblu PZW.Wiadomo,że każdy chce być doceniony swoimi działaniami w związku,a taka "wizytacja" to pole do pokazania się z najlepszej strony,więc dziękujemy im za ich obecność.Na zakończenie zawodów zostały wręczone dyplomy I puchary ,między innymi właśnie przez naszych gości.
No i oczywiście smaczki zawodów.Pierwszy to dramat kol.Artura Nojszewskiego,który wyciągnął rybę 15sekund po sygnale kończącym zawody(zdjęcie).Był jeszcze jeden podobny przypadek z tym ,że zawodnikowi zaplątała się ryba w zielsku i też niestety po zakończeniu zawodów.Natomiast podczas zawodów jedynej Pani zerwała się ładna ryba tuż przy brzegu już prawie w podbieraku.Kończąc cytuję naszego Prezesa Michała Drelę:
Witam Szanownych Kolegów, dziękując w imieniu Zarządu koła 58 za pomoc w organizacji, emocje jakich dostarczyła wszystkim rywalizacja w związku z Waszym udziałem w dzisiejszych zawodach towarzyskich Warszawskiej Grupy Wschodniej.
Łączę pozdrowienia Michał Drela

Wyniki

Więcej...

W dniu 14.05.2023 r. odbyły się Teamowe Spinningowe Mistrzostwa Koła

Mistrz Team - EUGENIUSZ Gumuła - Dąbrowski Grzegorz

I Vice  Team - BONDARENKO Paweł- Ratyński Roman

II Vice Team - SZELIGOWSKI Piotr - Tosiak Tomasz

Wyniki

Więcej...

W dniu 03.05.2023 r. odbyły się Spinningowe GPX 1

1 miejsce- KONOPKA Filip - pkt. - 3 720

2 miejsce - TOPOLSKI Wojciech - pkt. - 3 350

3 miejsce - WRONKA Kacper - pkt. - 3 030

Wyniki

Więcej...

Pierwsza edycja corocznej akcji Sprzątanie Świata.
Spotykaliśmy się 25 marca o godzinie 9.00 w Wieliszewie na ulicy Willowej (w miejscu gdzie zawsze rozgrywamy zawody).
Organizator oprócz jak zawsze dobrej atmosfery zapewnił gorący posiłek oraz niezbędne do sprzątania worki i rękawiczki
Sekcja Sportowa PZW 13

Więcej...

Drugie Feederowe GP za Nami. Piękne wyniki z końcówką w śnieżycy!

W ostatnią sobotę 11 marca w Nieporęcie spotkaliśmy się ponownie na Drugich Zawodach Wędkarskich z Cyklu Feederowe Grand Prix Koła Nr 13 w Legionowie. Na starcie, który zaplanowany był na godzinę 8:00, stawiło się tym razem 18-stu Zawodników, a rywalizację ponownie jako Sędzia Główny poprowadził Piotr Szeligowski. Zawodnicy rozpoczęli przygotowania do łowienia około godziny 6:20, a więc tuż po zakończeniu odprawy. Tradycyjnie niektórzy byli gotowi do łowienia już
o godzinie 7:00, a inni potrzebowali więcej czasu i wykorzystali go w pełni na przygotowanie wędek, stanowiska oraz zanęty, aż do godziny 7:50, o której rozbrzmiał sygnał do nęcenia.

Poranek przywitał Nas piękną, pachnącą wiosną aurą. Było bezwietrznie, bez opadów, a temperatura wynosiła około 7-8 stopni. Prognoza nie była jednak zbyt optymistyczna, bowiem wiedzieliśmy doskonale, że około godziny 10:30 przyjdzie bardzo silny i zimny północny wiatr, a temperatura spadnie do 2, a może nawet do 0 stopni. Zanosiło się też na opady deszczu, ale szczęśliwie skończyło się mniej dokuczliwą dla Wędkarzy śnieżycą (w sensie przemoczenia). Momentami odczuwalne zimno było mocno nieznośne, a ręce marzły jak podczas zawodów podlodowych. Frekwencję zanotowaliśmy jak zawsze na wysokim poziomie, a byłaby jeszcze wyższa, gdyby nie choroby, kontuzje i imprezy domowe, z których nie da się czasem „wymiksować”. Zabrakło niestety kilku Zawodników, którzy mogliby solidnie „zamieszać” w końcowym zestawieniu.

Specyfika miejsca zawodów i przydzielone w losowaniu numery stanowisk jak zwykle budziły duże emocje. Powszechnie wiadomo, że miejsca zlokalizowane bliżej kładki dla pieszych pozwalają osiągać lepsze wyniki. Wędkarze, którzy wylosowali stanowiska oddalone od kładki (najniższe numery) byli jednak zdeterminowani, aby udowodnić, że w tym rejonie można połowić skutecznie i powalczyć
o podium w generalnej klasyfikacji zawodów. W sektorach A i B mieliśmy zatem po 9 startujących,
a bliżej kładki znalazł się sektor B wraz ostatnim stanowiskiem numer 18.

Rzeczywiście wydawało się, że pierwsza godzina zawodów potwierdzi wspomnianą wyżej prawidłowość dla tego łowiska. Sektor A łowił głównie drobne ryby w postaci jazgarzy
i niewymiarowych okoni, ewentualnie płotek, a niektórzy na pierwsze branie musieli poczekać niemalże 2 godziny. Cierpliwość popłaciła jednak w tym przypadku, gdyż na wędkach zaczęły meldować się co prawda pojedyncze, ale bonusowe około półkilowe leszcze. Z kolei w sektorze B
w tym samym czasie brały regularnie ładne leszcze i płocie, co istotnie pomogło budować solidne wyniki od samego początku. Sektor A nie pozwolił na siebie jednak długo czekać, a szczególnie cieszyły regularne brania ryb na początkowych stanowiskach (najbardziej oddalonych od kładki), które to wyjściowo miały stać na straconej pozycji. Wybitną formę pokazał na stanowisku numer A1 Daniel Gródkowski, dobierając się do dorodnych płoci z dużego dystansu i poprawiając swój wynik pięknymi leszczami. Nie ustępował w tej rywalizacji na stanowisku numer A3, jak zwykle tajemniczy Paweł Bondarenko, który dobrał się do większych leszczy i spokojnie budował fundamenty swojego przyszłego sukcesu. Warto podkreślić, że rękawice podjęli w tym sektorze A również Marek Szymański (stanowisko A7), Kacper Wronka (stanowisko A8) i Jacek Kospin (stanowisko A9, zamykające pierwszy sektor). Sektor B prezentował jednak większą regularność w braniach ładniejszych okazów ryb w pełnym czasie trwania zawodów. Bardzo wysoką formę w tych zawodach pokazali Zbigniew Dołęgowski (stanowisko B10, otwierające drugi sektor), Julian Lutomierski (B12), Mariusz Wieciech (B14), Michał Ignaszewski (B13) oraz Jacek Choroś (B16) i to pomiędzy Nimi miała odbyć się finałowa rozgrywka o pierwszeństwo w tym sektorze. Do rywalizacji tej miał ochotę włączyć się Marcin Mroczkowski (B15), który spiął niestety 5 większych ryby i musiał zadowolić się odległym miejscem, pomimo bardzo ładnego wyniku wagowego (5 005 g).

Podsumowując w kilku zdaniach Feederowe Grand Prix Nr 2 należy przede wszystkim zauważyć fakt, że ryby łowiono na całym odcinku Kanału Żerańskiego organizowanych zawodów. Cieszy fakt,
że początkowe stanowiska, bardziej odległe od kładki (sektor A), połowiły niemalże na średnim poziomie wagowym z sektora B. Zawody zakończyły się tradycyjnie o godzinie 14:00, a po gorącym posiłku, oficjalnym ogłoszeniu wyników i rozdaniu dyplomów rozjechaliśmy się do domów. Poniżej znajduje się klasyfikacja generalna małego i dużego podium, a pod linkiem przekierowanie do szczegółowych wyników na stronie pzw13.pl.

Klasyfikacja końcowa:

1. Choroś Jacek 9 305 pkt. (I miejsce sektor B, stanowisko B16)

2. Gródkowski Daniej 7 305 pkt. (I miejsce sektor A, stanowisko A1)

3. Ignaszewski Michał 7 755 pkt. (II miejsce sektor B, stanowisko B13)

3. Bondarenko Paweł 5 625 pkt. (II miejsce sektor A, stanowisko A3)

4. Wieciech Mariusz 6 725 pkt. (III miejsce sektor B, stanowisko B14)

6. Kospin Jacek 5 200 pkt. (III miejsce sektor A, stanowisko A9)

Szczegółowe wyniki (link): Feederowe_11.03.23_ZAWODY_KOLA_LEGIONOWO.pdf (pzw13.pl)

 

Więcej...

Stanica w "pigułce"

Rezerwacja łodzi 2023 r.  aktualizacja na dzień 24.05.2023 rok

Godziny otwarcia:
Maj: 5:00 - 21:00
Czerwiec-Lipiec: 5:00 - 22:00 
Sierpień: 5:00 - 21:00
Wrzesień: 6:00 - 20:00
Październik: 6:00 - 18:00
Listopad: 6:00 - 17:00
Grudzień: 7:00 - 17:00
Podstawowe ceny:
"Uwaga Cennik Usług Stanicy na rok 2023r ."
Pełny cennik.2023r.
Telefon Stanica 
22-782-25-62 - kom. 531195785 - p.Andrzej
Adres: ul. Rybaki 11a, Zegrze
Mapka

 
 

Składki członkowskie i okręgowe na 2023 r.

Zarząd Koła PZW nr 13 w Legionowie informuje,
Są już dostępne składki członkowskie ogólnozwiązkowe i okręgowe PZW na 2023r. i będą przyjmowane  w :

Legionowo ul. Zwycięstwa 1  czynne w każdy wtorek od godz. 16.oo do 18.oo

Stanica koła PZW 13 Zegrze ul. Rybaki 11A - kom. 531195785 - p.Andrzej

Legionowo sklep ZOONEMO ul.Piłsudskiego 31 pawilon 236 / piętro 1/ w godz. 12-17 w poniedziałek - piątek

Jabłonna sklep wędkarski Eldorado ul.Modlińska 104

Wysokość składek na wody nizinne  :

               normalna - 370 zł

 https://ompzw.pl/artykul/wysokosci-skladek-czlonkowskich-na-ochrone-i-zagospodarowanie-wod-oraz-oplat-w-2023-r        

Szczegółowe Zasady wędkowania obowiązujące w wodach Okręgu Mazowieckiego PZW w Warszawie w 2023 roku

https://ompzw.pl/files/filesfile/1/file-6898.pdf   

         

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień urządzenia dotyczących cookies. Aby dowiedzieć się więcej o naszej polityce plików cookies przeczytaj: Polityka Plików Cookies.

  Akceptuję pliki Cookies z tej strony.